Jdi na obsah Jdi na menu
 


Profil NVH

Název: Německý výstavní holub  (Deutsche Schautaube)

 

Původ a historie Zařazen v seznamu ES č.32, u nás prostě "ŠAUB". Jeho vznik se traduje do doby před 100 lety v Německu na bázi holuba poštovního. Poprvé se objevil ve vzorníku v roce 1910. Od té doby prodělal značný vývoj - jeho dnešní podoba je nesrovnatelná s původním typem. Dřívější letec ( za II.světové války jako poštovní) je dnes výhradně volierový typ.

 

Znaky: Má jediněčně utvářenou hlavu, zobák a ozobí což ho charakterizuje a společně s dokonale vyváženým vysokým postojem a elegantním tělem může být velmi úspěšný na výstavách. Pohled  na holuba se dělí na 3 třetiny: hlava s krkem- tělo (hloubka a celková délka prsou) - nohy. Vše by se mělo přesně promítnout v kruhu. V dnešní době je to stálý boj při výběru párů aby se jejich potomstvo co nejvíce přiblížilo pořadovaným parametrům.

 

 

 

 

 

 

 

Klub: V roce 1955 by v Brně založen  klub NVH hlavně Brněnskými  chovaliteli a ostupně se k nim přidali i další mimobrněnští chovatelé.   V dnešní době čítá stav členů klubu NVH 79 z celé ČR a 4 ze Slovenska.

Scházíme se na hlavní květnové schůzi a pak na výstavě výletků a dále pak na klubové výstavě v Holicích, což je považováno všemi členy jako vyvrcholení chovné sezony.

 

Barevné varianty: